PODSTAWOWY KURS NURKOWANIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH OPEN WATER DIVER

Nurkowanie jest dla każdego. Jest łatwe i niezwykle ekscytujące pod warunkiem, że pierwsze kroki stawiasz pod opieką doświadczonego instruktora, co jest gwarantem nie tylko bezpieczeństwa, ale przede wszystkim solidnych podstaw do uprawiania tego sportu. Jesteśmy pewni, że dla każdego, kto wcześniej nie nurkował, podwodny spacer będzie przygodą życia. Jeśli wciąż się wahasz wykorzystaj naszą propozycję pojedynczej lekcji nurkowania „Poznaj nurkowanie„ a jeśli już wiesz, że to jest to co chcesz robić, zapraszamy na Kurs Nurkowania Open Water Diver.

Bezwzględnie TAK jeśli uczysz się pod okiem najlepszych. U nas jesteś pod opieką wykwalifikowanego instruktora SSI o bogatej i rozległej wiedzy, a także o bardzo dużym doświadczeniu, którym na każdym etapie edukacji będzie się z Tobą dzielić. W naszej szkole przejdziesz najwyższej jakości szkolenie praktyczne i teoretyczne wspomagane najnowszymi technologiami w procesie edukacji z zakresu teorii nurkowania.

Czy nie jestem za stary na rozpoczęcie kursu?

To ile lat nosisz na karku nie ma znaczenia. Jeśli jesteś zdrów i nie ma przeciwwskazań medycznych do tego abyś nurkował możesz przystąpić do kursu bez względu na to czy masz lat 20 czy ponad 60. Pytanie o wiek i nurkowanie pada bardzo często, ponieważ wiele osób sądzi, że aby nauczyć się nurkować trzeba zacząć w młodym wieku. Na szczęście nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Nurkowanie jak już wspomnieliśmy nie jest trudne i każdy bez względu na swój wiek czy nawet na poziom sprawności.

Po ukończeniu kursu OWD na wszystkich naszych absolwentów czeka wiele atrakcji , natomiast głodni wiedzy będą mogli nasycić się do woli na kolejnych poziomach edukacji.

Wymagania dla kandydatów na podstawowy kurs nurkowania OWD

 • podstawowa umiejętność pływania (możliwe wcześniejsze zajęcia z nauki pływania – prosimy o kontakt)
 • co najmniej 18 lat, lub w przypadku młodszych kursantów od 10 do 17 roku życia pisemną zgodę rodziców lub opiekunów.
 • kursanci w wieku pomiędzy 10 i 14 rokiem życia mogą uzyskać uprawnienia Junior Open Water Diver jeśli szkolą się i nurkują pod bezpośrednim nadzorem rodzica, opiekuna lub aktywnego nurka przewodnika. Kiedy nurek Junior Open Water Diver osiągnie wiek piętnastu lat może uaktualnić uprawnienia do Open Water Scuba Diver

Kursu zawiera:

 • certyfikat (licencję nurkową), dostęp do elektronicznej platformy edukacyjnej i logbooka SSI
 • 4 zajęcia po 45 minut na basenie w kompletnym sprzęcie nurkowym i 5 nurkowań na wodach otwartych
 • w przypadku odbycia całości kursu nad jeziorem 8 nurkowań na wodach otwartych
 • szkolenie teoretyczne i praktyczne
 • egzamin teoretyczny w formie testu wyboru
 • kompletny sprzęt nurkowy na czas trwania kursu
 • obsługę instruktora
 • ubezpieczenie nurkowe

Cena kursu nie zawiera: 

 • ewentualnych opłat bazowych w miejscu szkolenia (nie dotyczy zajęć nad jeziorem Piaseczno)
 • kosztów transportu
 • możliwość zakończenia kursu w kamieniołomie Zakrzówek w Krakowie, wtedy do kursu dopłacamy 30 zł za wejście na kamieniołom i dopłatę za paliwo (100zł)

Dodatkowe informacje

Naszym mottem jest przede wszystkim jakość szkoleń dlatego zajęcia odbywają się w grupach 2-4 osobowych. Możliwe są także szkolenia VIP czyli kursy indywidualne organizowane dla pojedynczego kursanta. Koszt kursu OWD w trybie indywidualnym VIP to 1700 zł.

Przebieg kursu:

Potrzebujemy 4 dni, możemy przepracować je w weekendy lub w tygodniu, jesteśmy elastyczni i mamy czas. Zajęcia zaczynają się o godz.9.00 w naszej bazie nurkowej nad jeziorem Piaseczno i kończą około godziny 15-16.

Plan dnia nurkowego:

godz. 9.00 – omówienie ćwiczeń, przygotowanie sprzętu,

godz.10.00 – 11.00 – I nurkowanie

godz. 11.30 – 12.00 przerwa na lunch ( w sezonie na terenie ośrodka UP działa stołówka, 2 daniowy obiad 20zł)

godz.12.00 – 14.00 wykłady, przygotowanie sprzętu

godz.14.00 – 15.00 – II nurkowanie

godz.15.30 – 16.00 klarowanie sprzętu, omówienie, zakończenie zajęć